7. Kariyer ve İstihdam Fuarı

Program Hakkında

KARİYER VE İSTİHDAM FUARI

Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ile Çalışma ve İş Kurumu Ordu  İl Müdürlüğü  işbirliğinde, alternatif iş fırsatları üretmek üzere 28 Nisan 2016 tarihinde Kariyer ve İstihdam Fuarı düzenlenecektir.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu kararıyla, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Akyazı Mahallesindeki yerleşkesinde gerçekleştirilecek bu etkinlikte amaç; öğrencilerin iş arama bilgi ve becerilerini geliştirmek, işletmelerin nitelikli ara eleman ihtiyacının giderilmesine katkıda bulunmak.  İlimizde genç işsizliğinin azalmasını sağlamaktır.

İş dünyası için olmazsa olmaz en önemli unsurlardan biri nitelikli işgücü seçimini yapmak ve doğru kişiyi doğru yerde istihdam etmektir. Özellikle belirli bir mesleki bilgi birikimi, teknik ve kültürel donanımı gerektirecek meslekler için yüksek eğitimli işgücünün istihdamı olup,  bu konuda işletmelerin en önemli insan gücü kaynağı Üniversitelerdir.

İş adamları ile öğrenci ve Üniversite mezunlarının buluşacağı Kariyer ve İstihdam Fuarı iş hayatına atılmaya hazırlanan öğrenciler, mezunlar ve iş arayan adayların, iş dünyası ile aralarında iletişim kurmalarına ve işbirliklerine olanak sağlayacaktır. Aynı zamanda firmalar, diğer katılımcı firmalarla ve iş arayanlar ile tanışma, bilgi alışverişinde bulunma ve şirket uygulamalarını kıyaslama fırsatları bulacaklardır.

Kariyer ve İstihdam Fuarında firmalara stant tahsisi yapılmakta, seminer ve paneller ile  katılımcılara farklı, eğlenceli, eğitici fırsatların sunulduğu bir ortam oluşturulmaktadır.

Arz ederiz.

 

                                                                            Yrd. Doç. Dr. Mithat AKGÜN

                                                                         Teknik Bilimler M.Y.O. Müdürü